Albanian Women Network - Rrjeti Global i Gruas Shqiptare

Search

Go to content

Rreth AWNRrjeti Global i Gruas Shqiptare (Albanian Women Network - AWN), ėshtė themeluar dhe me qendėr nė Angli, me Degė nė tė gjitha trojet shqiptare nė Ballkan dhe nė shtete tė tjera ku ka Diaporė Shqiptare.

Misioni i AWN ėshtė: Fuqizimi i Gruas & Rinisė Shqiptare dhe fuqizimi i bashkėpunimit mbarėkombėtare, rajonal dhe nder-rajonal, pėrfshire dhe Diasporėn Shqiptare, pėr zhvillim ekonomik, integrim, paqe dhe prosperitet.
Vizioni i AWN: Fuqizimi Kombetar dhe ēlirimi i energjisė pozitive dhe potencialit qė posedon gruaja, rinia dhe Diaspora Shqiptare pėr realizimin e sukseshėm tė kėsaj nisme madhore!Departamentet e AWN:
Arritjet e AWN

8 Kongrese Mbarekombetare ne 8 Muaj
Rrjeti Global i Gruas Shqitpare, ka realizuar me sukses 8 Kongrese Mbarekombetare ne te gjitha Trojet Shqiptare dhe ne Bote, per 8 Muaj - Mars 2012 deri Nentor 2012. Me shume informacion gjeni ne kete LINK.

Binjakezim Komunash ne trojet Shqiptare

Rrjeti Global i Gruas Shqiptare ka ndermarre nismen e rendesishme per fuqizimin e Bashkepunimit Mbarekombetare, dhe nje nder elementet e rendesishem te tij eshte fuqizimi i bashkeunimit mes pushteteve lokale ne Trojet Shqiptare ne te gjitha fushat, duke filluar nga ato kutlurore dhe akademike, deri te bashkepunimi ekonomik dhe industrial.

Binjakezimi i pare u zyrtarizua me 19 Nentor 2012, mes Komunes se Bujanocit, Lugine e Presheves me Komunen Margegaj, Tropoje.


Faqja Kryesore | Rreth AWN | Projektete e AWN | Harta e AWN | 8 Kongrese - 8 Muaj | Prezantime ne Kongrese | Lajme | AWN ne Media | Antarsim | Kontakto | Foto | Site Map


Back to content | Back to main menu