Albanian Women Network - Rrjeti Global i Gruas Shqiptare

Search

Go to content

KATALIZATORI dhe LOKOMOTIVA e FUQIZIMIT tė Bashkėpunimit Mbarėkombėtar pėr zhvillim ekonomik, paqe dhe prosperitet

__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________

DITA SHQIPTARE NĖ LONDĖR


Rrjetin Global tė Gruas Shqiptare (Albanian Women Network) ne bahkepunim me SunRay Ultra, organizojnė ‘Ditėn Shqiptare nė Londėr” mė 5 Maj 2013 ne Wimbledon, Londėr.

“Dita Shqiptare nė Londėr” do jetė njė veprimtari e larmishme argėtuese, letrare, kulturore, artistike dhe artizanale. Do kete kete konkurse dhe cmime per femije dhe per te rritur ...
me shume

___________________________________________________________

Fuqizimi i bashkepunimit Mbarekombetar: Binjakezim mes Komunave ne Trojet Shqiptare

Fuqizimi i bashkepunimit Mbarekombetare, kerkon bashkepunim ne te gjitha fushat, qe nga akademike dhe kuturore, deri te ato industriale dhe teknologjike.

Pushtetet lokale dhe gjithperfshirja shoqerore jane faktor kyc ne suksesin e kesaj nisme.

Binjakezimi i komunave ne Trojet Shqiptare do krijoje hapesirat e bashkepunimit ne te gjitha fushat, si dhe do jete pjese integrale e gjithperfshirjes se shoqerise Shqiptare ... me shume

________________________________________________________________________________________

Fuqizimi i bashkepunimit Mbarekombetar: AWN realizon 8 Kongrese ne 8 Muaj

Pas nje udhetimi maraton kėtė vit Jubilar Kombėtarė, Rrjeti Global i Gruas Shqitpare (Albanian Women Network – AWN), arriti nje rezultat spektakolar – 8 Kongrese Mbarekombetare ne 8 muaj pėr fuqizimin tonė Kombėtarė.

Fuqizimi i Gruas, Rinisė Shqiptare, dhe rolit tė tyre, si dhe fuqizimi i bashkėpunimit Mbarėkombėtarė, rajonal dhe nder-rajonal, perfshire ketu dhe Diasporėn Shqiptare, pėr Zhvillim ekonomik, paqe dhe prosperitet tė trojeve Shqiptare nė Ballkan, kanė qėnė qellimet kryesore tė Kongreseve tė Rrjetit Global ... me shume
__________________________________________________________________________


Faqja Kryesore | Rreth AWN | Projektete e AWN | Harta e AWN | 8 Kongrese - 8 Muaj | Prezantime ne Kongrese | Lajme | AWN ne Media | Antarsim | Kontakto | Foto | Site Map


Back to content | Back to main menu